PROJEKT VESMÍR

Téma „Vesmír“, kterému se páťáci věnovali v hodinách přírodovědy několik týdnů, zakončil ve čtvrtek před pololetními prázdninami stejnojmenný projekt.

Děti se rozdělily do sedmi skupin, podle předem zadaných témat. Na přípravu měly tedy více než dva týdny a bylo pouze na každém týmu, jak se s úkolem vypořádá a kolik času mu bude ochotný v rámci přípravy věnovat.

V průběhu dne samotného bylo možné vidět nejrůznější modely sluneční soustavy, povrch Měsíce, přímo si osahat některá souhvězdí, vyzkoušet si na vlastní kůži odstartovat raketu, či setkat se s mimozemšťany.

Z výrazů tváří při závěrečné prezentaci bylo vidět, že děti práce bavila, užily si ji a dozvěděly se i spoustu nových zajímavých informací.