Do celorepublikové výzvy 10 000 kroků se na jaře poprvé zapojily i třídy naší školy – 4.A a 4.C.

Cílem výzvy není ujít denně 10 000 kroků, ale chodit častěji než dosud a zaměřit se na nejpřirozenější pohyb, který prospívá lidskému tělu i duchu. Smyslem akce je zařadit chůzi nebo běh mezi naše každodenní činnosti.

Zájemci se mohli zapojit jako jednotlivci i jako členové týmů. Množství ujitých kroků/kilometrů zaznamenávali v průběhu dubna do aplikace a měli tak možnost okamžitě prostřednictvím jednoduchých grafů porovnávat výkony s ostatními účastníky, kterých bylo více jak dvanáct tisíc.

Mezi šedesáti přihlášenými školními týmy z celé republiky obsadila naše škola s 5 806 km sedmé místo a v rámci Jihočeského kraje 4.C se svým objemem kilometrů dokonce vystoupila na pomyslnou příčku nejvyšší.

Počítáme, že se do příští výzvy, která bude vyhlášená pro měsíc říjen, znovu zapojíme a věříme, že se přidají i další třídy, které myšlenka “dát krokům šanci” zaujme.

Mgr. Monika Theinerová