PŘEVODY JEDNOTEK V PRAXI

Celý školní rok se čtvrťáci setkávají ve škole s jednotkami hmotnosti, délky, času, objemu a jejich převody. 13. června ve dvou dopoledních hodinách si děti ze 4.A a 4.C měly možnost svoje znalosti ověřit v praxi.

Žáci pracovali v menších skupinách s vlastními přinesenými měřidly. Všechny skupiny měly shodné úkoly: reagovat bez hodinek na určitý časový interval, odhadnout hmotnost daného předmětu, změřit délku přímé čáry vymezené na hřišti, zjistit přesnou délku školního běžeckého oválu, poskládat k sobě správně jednotlivé části domina s převodními vztahy. I závěrečná soutěž byla takto tematicky zaměřena.

V příjemném slunečném počasí pracovaly děti na zadaných úkolech s nasazením a praktickou výuku si užily.

Mgr. Monika Theinerová