28. ŘÍJEN V PROJEKTU ČTVRTÝCH ROČNÍKŮ

Letošním oslavám Dne vzniku Československa předcházely podzimní prázdniny. Proto jsme si ve čtvrtých třídách tuto událost připomněli již v úterý 25. října.

Ve 4.A, 4.B i 4.C měly děti v průběhu první hodiny možnost seznámit se s tématikou vzniku našeho státu prostřednictvím krátkých videí. S následující částí hodiny se děti v každé třídě vypořádaly trochu jinak: v jedné vznikaly přehledné nástěnné materiály, zachycující více než sto let staré historické události. V druhé si děti mohly v rámci navození patřičné atmosféry pochutnat na voňavém lipovém čaji a oblíbeném Masarykově cukroví a ve třetí se podařilo vytvořit přehlídku zajímavých předmětů souvisejících s obdobím kolem data vzniku Československa.

V další části dopoledne se všichni čtvrťáci sešli ve školním atriu, kde je čekaly početní úkoly, otázky z historie, šifra a v samotném závěru venkovních aktivit vytvoření „živé“ státní vlajky, za pomoci bílých, červených a modrých triček, do kterých se děti oblékly.

Na prázdniny se čtvrťáci rozcházeli s tím, že si úterní dopoledne užili a že až v pátek uvidí vyvěšené vlajky, budou vědět, jak významný den je 28. říjen 1918 v naší historii.

Mgr. Monika Theinerová