ZÁKLADNÍ ŠKOLA A MATEŘSKÁ ŠKOLA, L. Kuby 48, České Budějovice
FAKULTNÍ ZÁKLADNÍ ŠKOLA

JUBILEJNÍ 10. ročník VELKÉ PRÁZDNINOVÉ SOUTĚŽE

10. ročníkem soutěže skončila série VELKÉ PRÁZDNINOVÉ SOUTĚŽE

Probíhá 10. ročník VELKÉ PRÁZDNINOVÉ SOUTĚŽE pro všechny žáky školy. U příslušného kola je vždy datum, do kterého můžete odesílat odpovědi.
Jsou připraveny ceny pro nejlepší!! A jaká jsou pravidla?

Každý týden budou vyhlášeny 3 soutěžní otázky z různých oblastí.
Každý soutěžící uvede svoje jméno a třídu, kterou navštěvoval ve školním roce 2015/2016. (mohou soutěžit všichni žáci, kteří byli žáky školy v tomto školním roce)
Soutěžící musí své odpovědi odeslat pomocí níže uvedeného formuláře do 14 dní ode dne vyhlášení otázek
Může se stát, že budete na prázdninách a nebudete moci odpovídat každý týden. Ale uvědomte si, že možnosti jsou pro všechny stejné. Takže po termínu 14 dní od zveřejnění otázek odpovědi už nebudou přijímány.
Na stránkách si budete moci prohlédnout, kdo už se do soutěže zapojil a jak si vede.
Otázky budou voleny tak, aby se mohli zúčastnit žáci prvního i druhého stupně.

TABULKA SOUTĚŽÍCÍCH

Do následujícího formuláře zapisujte své odpovědi.
Do kolonky "E-mail:" zapíšete svůj e-mail; pokud jej nemáte, zkopírujte následující: nemam@seznam.cz

Sledujte pravidelně stránky školy.
RADA PRO MÉNĚ ZKUŠENÉ: Nezapomínejte, že někdy můžete odpovědi najít na internetu nebo na stránkách školy.

VZHLEDEM K MALÉMU POČTU SOUTĚŽÍCÍCH bude pouze 6 soutěžních kol.

ŠESTÉ KOLO SOUTĚŽE - do 2.9.2016

NEJ v číslech

číslo otázkytext otázkyobrázekodpověď
1. Jaká je nejhlubší jeskyně světa?
2.Jaký pták je nejmenší?
obrazek
3. Jaký je nejdelší tunel světa? Jaká je jeho délka?
obrazek
4. A na závěr obvyklá tipovací otázka - kolik žáků přijde do školy 1.9.2016? (Ne kolik žáků do naší školy patří, ale kolik jich opravdu ve čtvrtek přijde.)

PÁTÉ KOLO SOUTĚŽE - do 30.8.2016

KLUTURA

číslo otázkytext otázkyobrázekodpověď
1. Jaký sci fi film 18.8. přichází do kin? Uveď jeho český i anglický název.
zdroj
2.Napiš, jaká představení se hrají v srpnu v otáčivém hledišti v Českém Krumlově.
zdroj
3. Jak se jmenuje festival v Českých Budějovicích, který se bude konat poslední srpnový pátek a sobotu? Bude probíhat v ulicích Krajinská, Česká a na Piaristickém náměstí.

ČTVRTÉ KOLO SOUTĚŽE - do 20.8.2016

OLYMPIÁDA

číslo otázkytext otázkyobrázekodpověď
1.Kdo byl podle pověsti zakladatelem antických olympijských her konaných ve starém Řecku v Olympii?
zdroj
2.Ve kterém roce se konaly první novodobé olympijské hry?
zdroj
3. Letošní OH se konají v Jižní Americe. Kolikrát se OH na tomto kontinentu již konaly?

TŘETÍ KOLO SOUTĚŽE - do 11.8.2016

Léto je doba cestování. Jak znáte hrady a zámky v ČR?

číslo otázkytext otázkyobrázekodpověď
1.Královský hrad na Karlovarsku byl postaven asi ve 13. století, pobýval v něm jako dítě král Karel IV. se svou matkou. V 19. století sloužil jako věznice. Městečko, ve kterém je postaven, má stejné jméno.
Loket
2.Jeden z nejstarších a nejznámějších českých hradů je postaven blízko Rakovnického potoka. Jméno má možná podle křivých základů nebo podle křivých stromů. Je zde vyjímečná Fürstenberská knihovna
Křivoklát
3. Zámek je známý z pohádek Zlatovláska či Nesmrtelná teta. Ve svých dobách sloužil jako sídlo francouzských Rohanů.
Sychrov

DRUHÉ KOLO SOUTĚŽE - do 7.8.2016

Ve 2. kole si !límejte hlavy"

číslo otázkytext otázkyobrázekodpověď
1.Složíte-li tvary vlevo v jeden, vznikne... Kliknutím na obrázek jej zvětšíš.
číslo 5
2.Rozluštěte následující šifru. Jedná se o zašifrované přísloví: KORH MJMKPS MOIAAD PNDA AOUAU EUDD
KDO DRUHÉMU JÁMU KOPÁ, SÁM DO NÍ PADÁ
3. Za jakou nejkratší dobu opečete tři topinky, když se na pánvičku vejdou jen dvě najednou a jedna strana se peče 30 sekund?
90 sekund.
1. strana první topinky společně s 1. stranou druhé topinky = 30s.
1. strana třetí topinky společně s 2. stranou druhé topinky = dohromady 60s.
2. strana první topinky společně s 2. stranou třetí topinky = dohromady 90s.

PRVNÍ KOLO SOUTĚŽE - do 7.8.2016

Tour de France 2016 - cyklistický závod - tohoto aktuálního tématu se týkají otázky 1.kola.

číslo otázkytext otázkyobrázekodpověď
1.Kterými zeměmi vede letošní trasa Tour de France?
zdroj
vede Francií, Španělskem, Andorrou a Švýcarskem.
2.Kolik kilometrů měří nejdelší letošní etapa Tour de France?
232 kilometrů.
3. Jak se jmenuje velký nafukovací oblouk, obvykle zavěšený nad silnicí, který označuje jeden kilometr do cíle závodu?
Flamme Rouge

Partnerská škola